2015 PVCC Indoor Invitational Results
PVCC Indoor Invitational
Shoenhair Track & Field - 1/31/2015
Paradise Valley Community College, Phoenix AZ
Results
Event 1 Women 60 Meter Dash
===================================================================
NJCAA Qualy: @ 7.85
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 Sasha Jarett Team Showtyme 7.87 3
2 Nikki Smith FR Glendale 8.06 3
3 Davianna Meador FR Glendale 8.07 3
4 Morgan Chilson SO Paradise Valley 8.11 3
5 Suzanna Gormley Team Showtyme 8.24 3
6 Malika Murphy SO Glendale 8.26 3
7 Ria Verma Team Showtyme 8.33 1
8 Kelsey Valdez Arizona Dynamite 8.44 2
9 Sarah Edmondson SO Mesa 8.46 3
10 Kayla Fields SO Mesa 8.49 2
11 Desiree Jackson FR Arizona Chrstn 8.56 2
12 Brittany Kassebaum FR Glendale 8.59 1
13 Dana Brady SO Mesa 8.66 2
14 Kiara White FR Arizona Chrstn 8.75 1
15 Danielle Parker FR Arizona Chrstn 9.04 2
15 Emily Donaldson Arizona Dynamite 9.04 2
17 Sandra Araiza SO Pima 9.13 2
Event 2 Men 60 Meter Dash
===================================================================
NJCAA Qualy: @ 7.02
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Jamol James Unattached 6.71@ 6
2 Kyle Middlebrooks Unattached 7.00@ 6
3 Jonathon Finch FR Mesa 7.07 6
4 Jordan Morris SO Glendale 7.09 5
5 Frankie Wright World Athletics 7.10 6
6 Josh Kimbell Pima 7.14 1
7 Terren Blanchard FR Mesa 7.17 5
8 andre lewis SR Unattached 7.18 6
9 Kade Greenhalgh FR Glendale 7.21 5
10 Joel Lynch SR World Athletics 7.24 6
11 Jake Vartanian FR Pima 7.27 5
12 Christian Penwell FR Mesa 7.27 4
12 Terry Griggs Arizona Dynamite 7.27 5
14 Shane Ward FR Pima 7.29 4
15 Estefon Marrero Arizona Dynamite 7.30 5
16 David Stiles SO Pima 7.32 4
17 Darren Dorsey Unattached 7.35 1
18 Ikechi Obinna FR Mesa 7.35 1
19 Chris Clark FR Glendale 7.38 1
20 Trevon Bosley FR Glendale 7.43 1
21 Jeancarlo Maldonado SO Pima 7.44 3
22 Daniel Carr FR Arizona Chrstn 7.45 1
23 Solomon Enis Arizona Dynamite 7.46 3
24 A'Myer Armstrong FR Glendale 7.47 4
25 RaShawn Neal FR Mesa 7.47 3
26 Tyson Woods Unattached 7.56 3
27 Andres Clement SO Pima 7.63 3
28 Tyler Ellenberger FR Arizona Chrstn 7.65 2
29 Kendahl Johnson Arizona Dynamite 7.72 1
30 Joshua Hall FR Mesa 7.79 2
31 Brian Palacio Arizona Dynamite 7.96 4
32 Jacob Callaway Arizona Dynamite 7.97 3
Event 3 Women 200 Meter Dash
===================================================================
NJCAA Qualy: @ 25.56
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Davianna Meador FR Glendale 26.32 2
2 Cassidy Chriest FR Paradise Valley 26.46 3
3 Nikki Smith FR Glendale 26.87 3
4 Kayla Jones Team Showtyme 27.82 1
5 Teleya Bailey FR Mesa 27.90 3
6 Kailaa Heaney FR Arizona Chrstn 27.93 1
7 Desiree Jackson FR Arizona Chrstn 28.11 2
8 Brittany Kassebaum FR Glendale 28.13 1
9 Kelsey Valdez Arizona Dynamite 28.18 2
10 Amalia Frohna SR Team Showtyme 28.27 3
11 Breanna Royer SO Mesa 28.40 1
12 Kayla Fields SO Mesa 28.76 3
13 Tatyana Portela FR Pima 29.04 2
14 Adrian Hampton SO Mesa 29.29 3
15 Yolanda Mejia FR Pima 29.74 2
16 Kiara White FR Arizona Chrstn 29.90 2
17 Emily Donaldson Arizona Dynamite 30.23 2
18 Danielle Parker FR Arizona Chrstn 30.50 2
Event 4 Men 200 Meter Dash
===================================================================
NJCAA Qualy: @ 22.33
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Darren Dorsey Unattached 22.51 1
2 Jordan Morris SO Glendale 22.78 4
3 Kade Greenhalgh FR Glendale 22.78 3
4 Logan Hullinger SO Unattached 22.87 4
5 Jake Vartanian FR Pima 23.15 2
6 Craig Mattox SO Paradise Valley 23.16 4
7 Campanella White FR Mesa 23.18 4
8 Dallas Knapp FR Arizona Chrstn 23.27 3
9 Josh Kimbell Pima 23.33 1
10 Christian Penwell FR Mesa 23.35 3
11 Jeancarlo Maldonado SO Pima 23.61 3
12 Chris Clark FR Glendale 23.65 1
13 Terren Blanchard FR Mesa 23.67 3
14 Terry Griggs Arizona Dynamite 23.68 4
15 John Jones Unattached 23.88 2
16 Jonathon Holoman FR Mesa 24.03 4
17 Estefon Marrero Arizona Dynamite 24.06 4
18 Amadou Sy FR Mesa 24.14 4
19 Shane Ward FR Pima 24.19 1
20 Daniel Carr FR Arizona Chrstn 24.30 1
21 Kendahl Johnson Arizona Dynamite 24.35 2
22 Andres Clement SO Pima 24.43 2
23 Steven Carter SO Pima 24.52 1
24 Jeremy Cryer SO Mesa 24.79 3
25 Phillip Shook SO Mesa 24.84 2
26 Brian Palacio Arizona Dynamite 25.02 3
27 Jacob Callaway Arizona Dynamite 26.94 2
Event 5 Women 400 Meter Dash
===================================================================
NJCAA Qualy: @ 59.61
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Sasha Jarett Team Showtyme 58.06@ 2
2 Symone Wright-Flowers Team Showtyme 59.87 2
3 Amalia Frohna SR Team Showtyme 1:03.30 1
4 Carmen Osa FR Pima 1:03.37 2
5 Kailaa Heaney FR Arizona Chrstn 1:04.09 1
6 Tatyana Portela FR Pima 1:05.84 2
7 Adrian Hampton SO Mesa 1:06.10 1
8 Suzanna Gormley Team Showtyme 1:06.28 1
9 Ria Verma Team Showtyme 1:07.24 2
Event 6 Men 400 Meter Dash
===================================================================
NJCAA Qualy: @ 50.00
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Logan Hullinger SO Unattached 50.90 3
2 Quinton Bankston Arizona Dynamite 51.69 1
3 Neil Davis SO Pima 52.20 3
4 Dakota Tobias FR Glendale 52.46 3
5 Jonathon Holoman FR Mesa 52.64 3
6 Dionee Marrero SO Paradise Valley 52.81 2
7 Amadou Sy FR Mesa 53.57 3
8 Jeremy Cryer SO Mesa 53.78 2
9 Steven Carter SO Pima 54.06 3
10 Phillip Shook SO Mesa 54.76 2
11 Misael Soto FR Arizona Chrstn 54.78 1
12 Tristan Meyer Owens FR Pima 56.08 1
13 Jordan Brewer FR Arizona Chrstn 56.47 1
14 Justin Barnes FR Arizona Chrstn 59.19 2
15 Jordan Leary FR Arizona Chrstn 1:00.55 1
Event 7 Women 600 Meter Run
===================================================================
NJCAA Qualy: @ 1:40.13
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Charlotte Moore FR Arizona Chrstn 1:37.85@ 2
2 Mia Townsend Unattached 1:38.74@ 2
3 Cassidy Chriest FR Paradise Valley 1:41.52 2
4 Teleya Bailey FR Mesa 1:43.26 2
5 Kayla Jones Team Showtyme 1:44.18 2
6 Jasmine Stauffacher-Gray Team Showtyme 1:45.23 1
7 Gen Perry Team Showtyme 1:51.53 1
8 Holly Arnold FR Paradise Valley 1:54.61 1
Event 8 Men 600 Meter Run
================================================================
NJCAA Qualy: @ 1:24.70
Name Year School Finals
================================================================
1 nectaly Barbosa SR Unattached 1:21.01@
2 David Figueroa SO Mesa 1:23.35@
3 Dakota Tobias FR Glendale 1:25.12
4 Jordan Brooks FR Mesa 1:25.89
Event 9 Women 800 Meter Run
================================================================
NJCAA Qualy: @ 2:25.79
Name Year School Finals
================================================================
1 Blair Benefield FR Pima 2:43.92
2 Tammy Hernandez FR Glendale 2:52.74
3 Alma Torres SO Glendale 2:54.37
4 Jan Tefft Unattached 3:09.23
Event 10 Men 800 Meter Run
================================================================
NJCAA Qualy: @ 1:59.66
Name Year School Finals
================================================================
1 Jeshua Anderson Unattached 1:56.43@
2 Daniel Flores FR Glendale 1:59.81
3 Jose Retana SO Mesa 2:00.68
4 Robert Gladding FR Glendale 2:10.35
5 Steven Gonzalez SO Mesa 2:13.19
6 Keanu Nakasawa FR Glendale 2:13.82
7 Seth Melancon FR Mesa 2:20.96
Event 11 Women 1000 Meter Run
================================================================
NJCAA Qualy: @ 3:13.14
Name Year School Finals
================================================================
1 Macy Bricks Unattached 3:04.21@
2 Natalie Krafft Unattached 3:12.13@
3 Victoria Wyatt FR Paradise Valley 3:13.06@
4 Lizbeth Lopez FR Paradise Valley 3:18.02
5 Vicky Taverna SO Mesa 3:22.23
6 Alexis Rios Team Showtyme 3:42.90
7 Sabrina Beck SO Mesa 3:47.43
8 Tammy Hernandez FR Glendale 3:51.78
9 Alma Torres SO Glendale 3:55.81
Event 12 Men 1000 Meter Run
================================================================
NJCAA Qualy: @ 2:40.49
Name Year School Finals
================================================================
1 Daniel Wong Unattached 2:29.94@
2 Cody Brazeal Unattached 2:32.19@
3 Cruz Rodriguez SO Pima 2:32.77@
4 Brandon Boys Unattached 2:37.06@
5 Nicholas Oberdin FR Paradise Valley 2:40.44@
6 Mark Bennett FR Pima 2:45.24
7 David Hoskinson JR Arizona Chrstn 2:50.20
8 Greg Lunberg Team Showtyme 2:52.73
9 Joseph Perez FR Mesa 2:53.08
10 Benjamin Johnson 2 Unattached 2:53.12
11 Huy Nguyen Team Showtyme 2:53.87
Event 13 Women 1500 Meter Run
================================================================
NJCAA Qualy: @ 5:01.49
Name Year School Finals
================================================================
1 Kaylee Franks SO Arizona Chrstn 4:51.13@
2 Beatriz Martinez SO Mesa 4:55.07@
3 Vicky Taverna SO Mesa 5:17.52
4 Sabrina Beck SO Mesa 6:00.47
Event 14 Men 1500 Meter Run
================================================================
NJCAA Qualy: @ 4:03.43
Name Year School Finals
================================================================
1 Joseph Perez FR Mesa 4:40.05
Event 15 Women 3000 Meter Run
================================================================
NJCAA Qualy: @ 11:02.24
Name Year School Finals
================================================================
1 Chelsey Totten Unattached 10:17.92@
2 Kaylee Franks SO Arizona Chrstn 10:50.38@
3 Karlie Kjerstad SO Mesa 10:55.98@
4 Nicole Jenkins SO Arizona Chrstn 11:20.96
5 Lea Patek Unattached 11:22.05
6 Brooke Binns FR Paradise Valley 11:23.23
7 Paityn Bahm FR Paradise Valley 11:26.09
8 Alejandra Nava SO Mesa 12:29.65
9 Breana Johnson SR Unattached 13:06.52
Event 16 Men 3000 Meter Run
================================================================
NJCAA Qualy: @ 8:54.17
Name Year School Finals
================================================================
1 John Reniewicki Unattached 8:31.42@
2 Jeff Bickert Unattached 8:32.25@
3 Ryan Normand Unattached 8:34.27@
4 Nick Dale Unattached 8:43.75@
5 Zachary Bredeson JR Arizona Chrstn 8:45.55@
6 JP Nelson Unattached 8:55.40
7 Jose Retana SO Mesa 9:00.14
8 Alemayehu Bates FR Paradise Valley 9:03.65
9 Austin Lavin FR Paradise Valley 9:07.47
10 Xiaija Schuldies FR Paradise Valley 9:08.00
11 Andrew Sanchez FR Paradise Valley 9:08.20
12 Erik Oswald FR Paradise Valley 9:08.93
13 Alberto Ramirez FR Glendale 9:09.99
14 Jack Balder Unattached 9:17.92
15 Angel Prieto Mejia FR Glendale 9:19.97
16 Garrett Meyer SR Unattached 9:22.87
17 Ian Tonemah Team Showtyme 9:25.59
18 Ahmed Mohamed FR Pima 9:26.69
19 Victor Sarat Team Showtyme 9:50.52
20 Justin Neveu SR Arizona Chrstn 9:52.50
21 Dave Edwards FR Glendale 10:09.17
Event 18 Men 5000 Meter Run
================================================================
NJCAA Qualy: @ 15:36.94
Name Year School Finals
================================================================
1 Anthony Spendlove SO Pima 16:27.10
Event 21 Women 60 Meter Hurdles
================================================================
NJCAA Qualy: @ 9.17
Name Year School Finals
================================================================
1 Brittany Kassebaum FR Glendale 9.86
2 Breanna Royer SO Mesa 10.38
3 Anna Burrola SO Paradise Valley 10.56
4 Brooke Martin Team Showtyme 10.61
5 Blair Benefield FR Pima 10.85
6 Yolanda Mejia FR Pima 11.20
7 Kayla Fields SO Mesa 11.33
Event 22 Men 60 Meter Hurdles
===================================================================
NJCAA Qualy: @ 8.31
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 D'Angelo Foster FR Mesa 8.42 2
2 Kenneth Steele FR Mesa 8.45 2
3 Darren Dorsey Unattached 8.73 1
4 Willliam Winfield SR Unattached 8.88 2
5 Chris Clark FR Glendale 8.89 1
6 Jaleel Smith FR Paradise Valley 8.97 2
7 David Stiles SO Pima 9.31 2
8 Karl Kleppe FR Arizona Chrstn 9.92 1
Event 23 Women 4x400 Meter Relay
================================================================
NJCAA Qualy: @ 4:04.57
School Finals
================================================================
1 Mesa Community College 'A' 4:06.98
1) Teleya Bailey FR 2) Kayla Fields SO
3) Jayme Giles SO 4) Beatriz Martinez SO
2 Paradise Valley Comm College 'A' 4:10.97
1) Cassidy Chriest FR 2) McKenna McGrath FR
3) Morgan Chilson SO 4) Heather Markovic SO
3 Pima Community College 'A' 4:18.07
1) Sandra Araiza SO 2) Blair Benefield FR
3) Tatyana Portela FR 4) Carmen Osa FR
4 Arizona Christian University 'A' 4:21.59
1) Kailaa Heaney FR 2) Desiree Jackson FR
3) Charlotte Moore FR 4) Danielle Parker FR
5 Paradise Valley Comm College 'B' 4:27.10
1) Lizbeth Lopez FR 2) Victoria Wyatt FR
3) Holly Arnold FR 4) Paityn Bahm FR
Event 24 Men 4x400 Meter Relay
================================================================
NJCAA Qualy: @ 3:21.84
School Finals
================================================================
1 Glendale Community College 'A' 3:29.41
1) Chris Clark FR 2) Jordan Morris SO
3) Kade Greenhalgh FR 4) Ryan Girk FR
2 Mesa Community College 'A' 3:32.76
1) Sy Amadou FR 2) Jeremy Cryer SO
3) David Figueroa SO 4) Blake Hardnett SO
3 Pima Community College 'A' 3:35.47
1) Steven Carter SO 2) Neil Davis SO
3) Tristan Meyer Owens FR 4) Andres Clement SO
4 Arizona Christian University 'A' 3:40.57
1) Jordan Brewer FR 2) Dallas Harrington FR
3) Marcus Howard JR 4) Karl Kleppe FR
Event 29 Women High Jump
==========================================================================
Progression: 1.36, 1.41, 1.46, 1.51, 1.56, 1.61, 1.66, 1.71,
1.76
NJCAA Qualy: @ 1.56m
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Kaysee Pilgrim SO Pima 1.66m@ 5-05.25
1.61 1.66 1.71
O XO XXX
2 Meghan Sweeney FR Pima 1.61m@ 5-03.25
1.56 1.61 1.66
XO O XXX
2 Danielle Spargur NA UNAT-Pima 1.61m@ 5-03.25
1.51 1.56 1.61 1.66
O O O XXX
4 McKenna McGrath FR Paradise Valley 1.56m@ 5-01.25
1.51 1.56 1.61
O O XXX
5 Heather McKendrick FR Mesa 1.51m 4-11.50
1.36 1.41 1.46 1.51 1.56
O O O XO XXX
6 Breanna Royer SO Mesa 1.46m 4-09.50
1.41 1.46 1.51
O XXO XXX
7 Chelsey Stover FR Mesa 1.41m 4-07.50
1.36 1.41 1.46
O XO XXX
-- Jayme Giles SO Mesa NH
1.36
XXX
Event 30 Men High Jump
==========================================================================
Progression: 1.65, 1.70, 1.75, 1.80, 1.85, 1.90, 1.95, 2.00,
2.05, 2.10, 2.15
NJCAA Qualy: @ 2.00m
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Trevon Bosley FR Glendale 1.95m 6-04.75
1.95 2.00
O XXX
1 Marquiis Wells FR Paradise Valley 1.95m 6-04.75
1.80 1.85 1.90 1.95 2.00
O O XO XXO XXX
3 Chris Jones FR Glendale 1.90m 6-02.75
1.80 1.85 1.90 1.95
O XXO O XXX
3 Luke Ross SO Pima 1.90m 6-02.75
1.90 1.95
XXO XXX
5 Eric Wilcox FR Pima 1.85m 6-00.75
1.75 1.80 1.85 1.90
O XO XXO XXX
5 Anthony Colores SO Mesa 1.85m 6-00.75
1.80 1.85 1.90
O XXO XXX
7 David Stiles SO Pima 1.80m 5-10.75
1.65 1.70 1.75 1.80 1.85
O O O O XXX
8 Brandon Porter Arizona Dynamite 1.65m 5-05.00
1.65 1.70
O XXX
Event 31 Women Pole Vault
==========================================================================
Progression: 2.60, 2.75, 2.90, 3.05, 3.20, 3.35, 3.50, 3.65,
3.75, 3.85
NJCAA Qualy: @ 3.05m
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Rebeckah Reese SO Pima 3.05m@ 10-00.00
2.60 2.75 2.90 3.05 3.20
P P XO XXO XXX
2 Shiloh Donaldson FR Mesa 2.90m 9-06.25
2.60 2.75 2.90 3.05
XO O O XXX
3 Tori Cabral FR Glendale 2.75m 9-00.25
2.60 2.75 2.90
O XO XXX
3 Heather Markovic SO Paradise Valley 2.75m 9-00.25
2.60 2.75 2.90
O O XXX
3 Madelyn Lundberg Arizona Dynamite 2.75m 9-00.25
2.60 2.75 2.90
XO O XXX
-- Kristi Heathcote SR Unattached NH
2.60 2.75 2.90
P P XXX
-- Dana Brady SO Mesa NH
2.60 2.75 2.90
P P XXX
-- Bethany Krasuski SO Paradise Valley NH
2.60 2.75 2.90
P P XXX
Event 32 Men Pole Vault
==========================================================================
Progression: 3.75, 3.90, 4.05, 4.20, 4.35, 4.50, 4.65, 4.80,
4.90, 5.00, 5.10
NJCAA Qualy: @ 4.35m
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Leonard Bellgardt FR Mesa 4.80m@ 15-09.00
4.50 4.65 4.80 4.95
O O XXO XXX
2 Austin McCrum SO Mesa 4.50m@ 14-09.00
4.50 4.65
XO XXX
3 Justin Tobin SO Paradise Valley 4.35m@ 14-03.25
4.05 4.20 4.35 4.50
XO O O XXX
4 Michael Costello SO Mesa 4.20m 13-09.25
4.20 4.35
XO XXX
5 Andrew Lee SO Pima 4.05m 13-03.50
3.90 4.05 4.20
XXO XO XXX
6 Treston Slater FR Mesa 3.75m 12-03.50
3.75 3.90 4.05
XXO P XXX
7 D'Angelo Foster FR Mesa 3.45m 11-03.75
3.45
XXO
-- Nicholsi Pimental Unattached NH
3.90
XXX
Event 33 Women Long Jump
==========================================================================
NJCAA Qualy: @ 5.43m
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Jamie Holliday FR Pima 5.64m@ 18-06.00
5.24m 5.40m 5.37m 5.64m
2 Juliette Cossey FR Pima 5.40m 17-08.75
5.40m 5.22m 5.09m
3 Brianna Rodriguez SO Pima 5.34m 17-06.25
5.29m 5.34m 5.32m 5.09m 5.29m
4 Andrea Martinez-Castillo FR Paradise Valley 5.27m 17-03.50
5.09m 5.04m 5.27m
5 Maggie Prillaman SO Pima 5.08m 16-08.00
5.08m 4.98m 4.64m 4.91m 4.63m
6 Symone Wright-Flowers Team Showtyme 4.84m 15-10.50
4.81m 4.65m 4.53m 4.83m 4.84m 4.47m
7 Jayme Giles SO Mesa 4.81m 15-09.50
4.64m 4.66m 4.81m 4.79m
8 Breanna Royer SO Mesa 4.75m 15-07.00
4.57m 4.75m 4.59m 4.47m 4.46m 4.47m
9 Sarah Edmondson SO Mesa 4.61m 15-01.50
4.57m 4.48m 4.59m 4.61m 4.32m
10 Danielle Parker FR Arizona Chrstn 4.35m 14-03.25
4.22m 4.35m 4.30m 4.14m
Event 34 Men Long Jump
==========================================================================
NJCAA Qualy: @ 7.05m
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Craig Mattox SO Paradise Valley 7.15m@ 23-05.50
7.15m 6.88m PASS 6.67m 6.68m PASS
2 Tyler Johnson FR Pima 6.87m 22-06.50
FOUL 6.87m 6.55m 6.55m
3 Michael Villarreal FR Glendale 6.64m 21-09.50
6.64m 5.34m 6.29m
4 David Stiles SO Pima 6.56m 21-06.25
6.46m 6.56m 6.25m 6.03m 6.20m 6.13m
5 Christopher Scanlon-Kirk FR Pima 6.54m 21-05.50
6.54m FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL
6 Thomas Vodika FR Mesa 6.36m 20-10.50
6.02m 6.03m 6.36m
7 Reggie Blader FR Mesa 6.22m 20-05.00
5.71m 6.03m 6.22m
8 Demonte Little JR Unattached 6.04m 19-09.75
FOUL 5.73m 6.04m 5.51m FOUL PASS
9 Misael Soto FR Arizona Chrstn 5.95m 19-06.25
5.95m 5.84m 5.85m 5.86m 5.90m PASS
10 Eric Wilcox FR Pima 5.90m 19-04.25
5.77m 5.71m 5.90m FOUL 5.61m FOUL
11 Anthony Colores SO Mesa 5.85m 19-02.50
5.83m 5.73m 5.85m
12 Solomon Enis Arizona Dynamite 5.47m 17-11.50
5.21m 5.29m 5.47m
13 Kendahl Johnson Arizona Dynamite 5.17m 16-11.50
5.16m 5.10m 5.17m
Event 35 Women Triple Jump
==========================================================================
NJCAA Qualy: @ 11.10m
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Juliette Cossey FR Pima 11.12m@ 36-05.75
10.27m 11.00m 11.12m
2 Jessica Smith FR Glendale 10.47m 34-04.25
10.09m 10.43m 10.47m
3 Danielle Parker FR Arizona Chrstn 9.80m 32-02.00
9.80m 9.74m 9.79m
4 Kelsey Valdez Arizona Dynamite 9.68m 31-09.25
9.68m
4 Kailaa Heaney FR Arizona Chrstn 9.68m 31-09.25
9.68m 9.39m
Event 36 Men Triple Jump
==========================================================================
NJCAA Qualy: @ 14.34m
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Demonte Little JR Unattached 14.14m 46-04.75
13.42m 13.44m 12.82m 13.71m 14.14m
2 Christopher Scanlon-Kirk FR Pima 13.10m 42-11.75
12.63m 13.05m 13.10m
3 Jaleel Smith FR Paradise Valley 12.89m 42-03.50
12.46m 12.43m 12.76m 12.89m
3 Eric Esparza SO Unattached 12.89m 42-03.50
5 Eric Wilcox FR Pima 12.59m 41-03.75
12.36m 12.59m 12.33m 12.58m
6 Reggie Blader FR Mesa 12.49m 40-11.75
12.49m
7 Misael Soto FR Arizona Chrstn 11.70m 38-04.75
11.70m 10.72m
8 Karl Kleppe FR Arizona Chrstn 11.13m 36-06.25
11.13m 11.06m 11.01m
9 Solomon Enis Arizona Dynamite 10.61m 34-09.75
10.61m 10.54m 10.37m 10.20m 10.11m
Event 37 Women Shot Put
==========================================================================
NJCAA Qualy: @ 12.31m
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Jessica Sabye FR Glendale 10.90m 35-09.25
10.90m 10.23m FOUL 9.76m 9.54m 10.10m
2 Hannah DeMarr SO Mesa 10.89m 35-08.75
10.33m 9.90m 10.37m 10.89m 10.43m 10.50m
3 Kayla Schneider FR Arizona Chrstn 10.01m 32-10.25
9.79m 10.01m 9.61m 9.59m 9.73m 9.90m
4 Baylee Lakey FR Pima 9.82m 32-02.75
8.91m 9.82m 9.17m FOUL 9.08m FOUL
5 Alexus Dale SO Glendale 9.73m 31-11.25
9.65m FOUL 9.73m 9.20m 9.30m 9.55m
6 Emily Hoppe JR Arizona Chrstn 8.74m 28-08.25
8.54m 8.44m 8.53m 8.53m 8.74m 8.50m
7 Dana Hinrichs Team Showtyme 8.50m 27-10.75
FOUL 8.42m 7.83m 8.50m 8.42m FOUL
8 Anna Burrola SO Paradise Valley 8.42m 27-07.50
8.42m 8.06m 7.76m FOUL FOUL FOUL
9 Blair Benefield FR Pima 7.94m 26-00.75
7.19m 7.28m FOUL FOUL 7.94m 7.14m
10 Chandler Johnson FR Pima 6.95m 22-09.75
6.73m 6.61m 6.70m 6.95m FOUL 6.58m
Event 38 Men Shot Put
==========================================================================
NJCAA Qualy: @ 14.93m
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Anfernee Alexander SO Pima 14.45m 47-05.00
13.63m 13.05m 13.63m FOUL FOUL 14.45m
2 Cristian Gutierrez SO Pima 14.24m 46-08.75
FOUL 12.88m 14.24m FOUL FOUL FOUL
3 Bishop Lister FR Mesa 13.27m 43-06.50
12.41m 13.13m 13.03m FOUL 12.74m 13.27m
4 Austin Atkins FR Mesa 12.66m 41-06.50
12.66m FOUL FOUL FOUL
5 Brennan Bowen FR Arizona Chrstn 12.52m 41-01.00
11.42m FOUL FOUL 12.23m 12.44m 12.52m
6 Shaun Donnelly FR Pima 11.45m 37-06.75
11.45m FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL
7 Jordan Rezac FR Mesa 11.33m 37-02.25
10.14m 11.33m 11.16m FOUL FOUL FOUL
8 Drake DeYonge FR Pima 10.38m 34-00.75
FOUL 10.38m FOUL 10.34m FOUL FOUL
9 Brian Dobrolecki FR Pima 9.96m 32-08.25
FOUL 9.74m 9.96m FOUL FOUL FOUL
10 Jack Gilliam FR Pima 9.95m 32-07.75
9.95m FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL
11 Jose Reyes FR Arizona Chrstn 9.27m 30-05.00
8.73m 8.94m 8.17m 8.47m 9.27m FOUL
Event 39 Women Weight Throw
==========================================================================
NJCAA Qualy: @ 14.43m
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Meghan Blankenship SO Mesa 13.56m 44-06.00
2 Baylee Lakey FR Pima 13.00m 42-08.00
3 Alexus Dale SO Glendale 12.47m 40-11.00
4 Alexandra Collins SR Unattached 11.43m 37-06.00
5 Hannah DeMarr SO Mesa 11.40m 37-05.00
6 Courtney Brooks FR Paradise Valley 10.38m 34-00.75
7 Chandler Johnson FR Pima 9.66m 31-08.50
8 Jessica Sabye FR Glendale 9.42m 30-11.00
Event 40 Men Weight Throw
==========================================================================
NJCAA Qualy: @ 15.25m
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Cristian Gutierrez SO Pima 15.72m@ 51-07.00
2 Austin Atkins FR Mesa 14.26m 46-09.50
3 Matt Garcia SO Mesa 14.07m 46-02.00
4 Anfernee Alexander SO Pima 13.72m 45-00.25
5 Shaun Donnelly FR Pima 13.56m 44-06.00
6 Fabian Marquez SO Glendale 12.39m 40-07.75
7 Jordan Rezac FR Mesa 11.79m 38-08.25
8 Drake DeYonge FR Pima 11.50m 37-08.75
9 Jack Gilliam FR Pima 10.69m 35-01.00
10 Brian Dobrolecki FR Pima 10.49m 34-05.00
11 Bishop Lister FR Mesa 9.88m 32-05.00
|